83

موکب رسالت آسمانی حاج قاسم شهید

برنامه های جامع حسینی(ع)

تاكنون از منظرهای بسيار زيادی به ماجرای امام حسين صلوات الله عليه نگاه شده است، منظر حماسی، منظر مبارزه با ظلم، منظر امر به معروف و نهی از منكر و بسياری منظرهای ديگر. ولی هميشه اين سئوال باقی است كه عالی ترين منظر چيست؟ زمانی كه سير مقولات مختلف در ماجرای امام حسين صلوات الله عليه از مدينه تا کربلا را بررسی می كنيم، به نظر می رسد كه يك ولیّ مقتدر كل ماجرا را ولايت می كند، نه فقط ابعاد ظاهری كاروان را، بلكه تمامی ابعاد آن‌‌‌‌زرا. از جمله عالی ترين نگاهها، نگاه برنامه های حسينی(ص) است. ما محبان و شيعيان اهل بيت عليهم السلام، نياز داريم تا هر چه بيشتر با افكار و اميال و برنامه های امام(ع) آشنا شده و ابعاد وجود خود را با ايشان هماهنگ نماييم چرا كه ما دعوت به مودّت اهل بيت علیهم السلام شده ايم و برای آنكه حبُ مان را به مودّت بكشانيم نياز به تعليم و تربيت در مكتب ايشان داريم.

در اینجا بجای توضیح مختصر از این ماجرای عظیم امام حسین(ع) به معرفی «نرم افزار برنامه های حسينی(ص)» می پردازیم که تولیدش گامی است در جهت فهم برنامه های حسينی(ص) و بهره مندی معرفتی و تعليم و تربيتی از آنها.

در اين نرم افزار كه با طرحی بديع، تحقيقی و تحليلی از ماجرای امام حسين صلوات الله عليه همراه است، با توجه به روزشمار حركت كاروان حسينی(ص) از مدينه تا كربلا، سخنان امام(ع) و برنامه های مطرح شده در سخنان ايشان مورد توجه و بررسی قرار گرفته است. از جمله مواردی كه در اين نرم افزار شاهد آن خواهيد بود، نمودار سير برنامه هاي حسينی(ص)، جدول سير خطبه ها و نقشه مسير كاروان حسينی(ص) از مدينه تا كربلا است كه در يك مجموعه گرافيكی بسيار زيبا و محيط نرم افزاری بسيار ساده جهت كاركرد كاربران ولی در عين حال پر كاربرد فراهم آمده است. امكانات صوتی كه در نرم افزار فراهم آمده است، امكان شنيدن متن و ترجمه خطبه ها و سخنان امام حسين صلوات الله عليه را برای كاربران فراهم ساخته و پنج محيط سخنان و ترجمه كلام امام(ع)، نمودار برنامه ها، نقشه مسير، توضيحات كلام(ع) و همچنين شرح كاربران(يادداشتها) با يكديگر ارتباط مستقيم داشته و تمام محتوای نمودارها و نقشه دارای پيوند به متن های مرتبط با خود می باشند.

نمایش چکیده ای از نرم افزار برنامه های حسینی (ع)

نشانی دفتر موکب: استان اصفهان، شهر اصفهان، خیابان چهارباغ خواجو، نبش کوچه ۲۴

پل ارتباطی: ۳۴۷۴۷۴۷۳ – ۰۳۱